Featured Posts

autovolkswagen.info Rss

Volkswagen SHARAN 2011

Posted on : 16-03-2011 | By : admin | In : SHARAN

0

Druhá generácia VW Sharan prišla na trh až po 15 rokoch. Aj keď sa na nový Sharan dlho čakalo a výrobcovia ho označili ako absolútnu novinku, určite v sebe nezaprie štýl vozidiel Volkswagen.

Sharan je momentálne druhé najväčšie auto od VW, čomu nasvedčuje rozvor 2,92 m, dĺžka 4,85 metra, šírka 1,90m a jeho výška 1,72 m.

Hlavné nóvum tohto auta sú praktické posuvné zadné dvere, ktoré Volkswagen vždy odmietal.V základe sú s manuálnym ovládaním, ale za príplatok je možnosť ich elektrického otvárania. Z ich vnútornej strany je to ako pri klasických dverách a taktiež nieje problém spustenia okna. Dvere navyše obsahujú bezpečnostné systémy, ktoré predchádzajú privretiu končatín.

Vonkajšie rozmery, ktoré nabrali na dĺžke sa odzrkadlili aj vo vnútornej časti a nový Sharan je na trhu už ako sedemmiestne auto s tromi radmi sedadiel, ktoré zabezpečuje aj veľmi dobré nasadanie.

Dostatočne veľký priestor nájdete nielen v prednej časti auta, ale aj v druhej rade, kde sa nachádzajú tri sedadlá, pri ktorích je možnosť usporiadania podľa potreby a každé z nich navyše obsahuje úchyty na umiestnenie detských sedačiek. Veľký priestor ponúkajú aj sedadlá v tretej rade auta, ktoré zabezpečujú dostatok komfortu nielen pre deti, ale aj dospelích a pri ich nevyužití sa dajú sklopiť do podlahy auta. Vďaka novému systému Easyfold je ľahká manipulácia aj s ich skladaním.

Kufor disponuje objemom 711 litrov, v prípade zloženia vnútorných sedadiel je možnosť dosiahnuť až 2297 litrov s dĺžkou voľného priestoru až 2,1 m a dokonca tu je aj možnosť sklopenia operadla spolujazdca.

Vnútro auta je podobné iným modelom VW.

Dobrý sklon volantu a palubná doska s ukazovateľmi a ovládačmi v sebe nesie rovnaký štýlz y VW. Modernizáciou prešli aj detaily, ktoré prinášajú lepšie prepracovanie a využitie mäkších plastov, čo ale neplatí pri imitácii dreva, ktoré je použité v interiéri.

Bezpečnú jazdu autom dotvára sedem airbagov, ďalej je tu systém automatického prepínania svetiel, bi-xenonové svetlomety s LED svietením a statickým odbočovacím svetlom.
Na cestách vám Sharan prinesie komfortné, tiché a ľahko ovládateľné šoférovanie a aj napriek jeho rozmerom je o 30 kg lahší ako prechodca, čo sa prejaví aj na jazde.

Tá je pohodlná, VW nemá problém ani pri rýchlejšej jazde a na ceste drží veľmi dobre, k čomu prispieva aj vybavenie auta adaptívnym podvozkom DCC, ktorý pri športovom režime zabraňuje autu veľkému náklaňaniu v zákrutách a pri režime Comfort zabezpečí pri zlých cestách výborné tlmenie nerovností v akejkoľvek rýchlosti. Sharan ponúka aj vybavenie systemom regulujúcim výšku vozu a taktiež tu je aj možnosť doplnenia auta o systém ESP.

Pohodlnosť zabezpečí aj prevodovka s presným a bezproblémovým radením.

Technickou novinkou je i systém samočinného parkovania Park Assist pri pozdĺžnom a priečnom parkovaní.

Sharan ponúka rôzne druhy motorizácie. Preplňovaný štvorvalec 1,4 TSI s výkonom 110 kW prináša tichý motor a dobrú dynamiku, spotrebu okolo 8 litrov v meste a kombinovanú 7,2 l/100 km.

výkonnnejšia verzia 2,0 TDI so 125 kW a spotrebou už aj 6l/100km a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou DSG, ktorá má bezproblémpové radenie. Hmotonosť auta zapríčiňuje ako aj pri predchádzajucej motorizácii menší problém pri rozjazdoch.

O niečo slabšia verzia a to turbodiesel 2,0 TDI so 103 kW a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou prináša príjemnú jazdu a je výbornou volbou pri výbere rodinného auta.

Tým najlepším, čo VW Sharan ponúka je štvorvalec 2,0 TSI s výkonom 147 kW, ktorý je v ponuke iba so šesťstupňovým automatom DSG.Motor 2,0 TDI s 103 KW prichádza aj s pohonom všetkích kolies.

Write a comment

You must be logged in to post a comment.