Featured Posts

autovolkswagen.info Rss

Prečo nakupovať v autobazároch

Posted on : 20-03-2012 | By : admin | In : Nezaradené

0

Ak vyjdete s novým autom z autosalónu, okamžite stráca asi 30% jeho hodnoty instantne – čo znamená, že nákup automobilu nikdy nebude investícia, ktorú je možné zhodnotiť. Avšak, ak si kúpite auto z druhej ruky, môžete nájsť cenovo dostupné auto za cenu, ktorá sa nebude devalvovať tak rýchlo, ako u nového vozidla – takže nákup z autobazáru sa môže ukázať ako oveľa nákladovo efektívnejšia metóda než nákup auta z autosalónu a za hotovosť.

Často krát sa ale stáva, že niekedy môže byť kúpa použitého auta zmätúca. Trh je zaplavený stereotypnými predavačmi áut, pripravených vrhnúť sa na nič netušiacich zákazníkov a využiť ich neznalosti mechaniky, z oblasti áut. Existujú tri hlavné miesta, kde sa dá nakúpiť z druhej ruky: autosalónu predajcu auta, u súkromného predajcu, alebo v dražbe.

Nákup od renomovaného vlastníka autobazáru, druhej strane auta je pravdepodobne najbezpečnejší spôsob nákupu z druhej ruky vozidla, najmä ak nemáte veľa znalostí o autách. Obchodníci bežne testujú autá kvôli bezpečnosti a mechanickej odolnosti a často ponúkajú istú formu záruky. Avšak, druhá strana kúpy od predajcu je, že bývajú o niečo drahšie než nákup súkromne – hoci aj v tomto prípade je väčšina predajcov otvorená k jednaniu o cene.

Je možné kúpiť výhodne ojazdené automobily v online autobazároch. Avšak, nákup z aukcie bežne neumožňuje, aby vám ostalo dosť času kontrolovať alebo vyskúšať si vozidlo – musíme si dávať pozor, ešte viac pri nákupe z online aukčnej stránky, kde máte len fotografiu a krátky popis.

Predajcov áut resp. autobazar možno nájsť v miestnych novinách, na nástenkách a prostredníctvom on-line inzerátov ojazdených áut. Po nájdení auta, o ktoré máte záujem, môžete sa obrátiť na predajcu prostredníctvom telefónu alebo e-mailom urobiť ponuku, zaregistrovať si objednávku alebo testovaciu jazdu.

Pred nákupom akékoľvek auta z druhej ruky, najprv skontrolujte aktuálnu trhovú hodnotu vozidla, ktorú chcete kúpiť. Existujú zoznamy áut, ktoré zverejňujú fakty o značkách vozidiel, dokonca aj „vydarené“ ročníky ako napríklad u vína. Každý seriózny autobazár by mal mať takéto zoznamy. Ich významom je, že vám dodajú prehľad o cenovej hladine vášho, možno budúceho automobilu.

Pri inšpekcii auta, skontrolujte najprv karosériu. Existuje nejaká korózie alebo je bez korózie? Je zriedkavé nájsť vozidlo staršie viac ako 5 rokov, ale uistite sa, že akékoľvek korózie sú kozmetického charakteru, skôr ako štrukturálne. Takto vás nebude veľa stáť oprava týchto zkorodovaných miest. Potom sa pozrite na celkový stav motora a skontrolovať farbu oleja a chladiacej kvapaliny, čo môže poskytnúť vodítka k stavu. Tiež skontrolujte množstvo najazdených kilometrov, skontrolujte knihy jázd.

Čím lepšie si urobíte domácu úlohu, tým väčší úsmev na perách budete mať keď sa rozhodnete pre nákup vášho nového auta z autobazáru, keďže ide o nákup auta, ktorý môže byť veľmi nákladovo efektívny spôsob nákupu vozidla. V niektorých prípadoch aj bez návštevy banky a podpisu akýchkoľvek úverov a dodatočného financovania.

Write a comment

You must be logged in to post a comment.